خشیل، از خوراکی‌های محلی و بومی استان اردبیل،  غذایی است بسیار مقوی و لذیذ که در فصول سرد سال بسیار لذت بخش است زیراکه از شیره‌ی خرما و بلغور گندم در آن استفاده می شود  و هم بسیار مغذی و درحفظ سلامت بدن موثر و هم  طعم شیرین آن بسیار مطبوع و فوق‌العاده است خصوصا که غذایی است ویژه ی شب یلدا که  در دورهمی های بلندترین شب زمستانی گرمابخش محفل مردم بومی است. ارزش کلیدی خشیل اردبیل، استفاده از مواد اولیه سالم است مانند آرد سبوس‌دار، کره محلی و شیره انگور به جای شکر استفاده می‌شود و باعث مقاومت بدن در برابر سرما بخصوص در روزهای سرد زمستانی شده و همچنین برای تقویت بنیه و خون‌سازی بسیار مناسب است.
مواد لازم برای تهیه ی خشیل اردبیل شامل بلغور گندم: یک پیمانه، آرد: 4 الی 6 قاشق سوپ‌خوری، آب سرد: 4 پیمانه (یک لیتر)، شیر، عسل، کره: به میزان لازم.
طرز تهیه ی خشیل اردبیل به این صورت است که در ابتدا بلغور را  چند ساعت در آب خیس کرده و سپس گذاشته تا با آب بپزد تا زمانی که آب بلغور کشیده شود، سپس اجازه داده تا سرد شود. اکنون  4 قاشق آرد را در 4 پیمانه آب سرد حل کرده، بلغور پخته شده را به آن اضافه و روی حرارت قرار داده و بهم زده تا غلیظ‌تر از حلیم شود و بوی خامی آرد از بین برود. در صورت لزوم می‌توان یک الی دو قاشق سوپ‌خوری دیگر آرد اضافه کرد تا به غلظت آن افزوده شود. بعد از آماده شدن خشیل، آن را در ظرف‌های گودی ریخته، وسط آن را گود کرده و شیر و عسل ریخته و یا شیره ی انگور یا خرما  و اطراف آن را نیز کره‌ی آب شده اضافه کرده و میل شود.  
 

گیلدیک آشی یا آش نسترن وحشی

Read more

دمی‌یارما اردبیل

Read more

چیغیرتما اردبیل

Read more

ترشی قورمه اردبیل

Read more

Related Foods

Comments

    Copyright © 2018 TabrizTravel.com All rights reserved.