گیلدیک آشی، نوعی آش محلی و سنتی استان اردبیل است که  به دلیل استفاده از انواع آلوها در آن، مزه ی ترش دارد  و بانوان کدبانوی این استان آن را با استفاده از گل نسترن وحشی، همان گیلدیک در زبان بومی، طبخ می کنند و به نوعی فرهنگ استفاده از مصرف انواع گیاهان و گل‌های خوراکی را در غذا حفظ کرده  و از خواص بی شمار آن مانند آرام کننده اعصاب و سریع کننده جریان خون در پوست بهره می برند. گلیدیک یا همان نسترن وحشی در بلوارها، حاشیه جاده ها و در داخل پارکها کشت می شود و در سایه یا آفتاب می روید، خشکی را بخوبی تحمل می کند و در مجموع گیاهی مقاوم به شرایط نامساعد است. 
مواد اولیه برای تهیه ی گیلدیک آشی اردبیل شامل گیلدیک 2 کیلو گرم، برنج 100 گرم، حبوبات پخته از هر کدام100 گرم، آلبالوی خشک یک پیمانه، آلوی خشک یک پیمانه، قیسی یک پیمانه، رشته آش 100 گرم، کوفته ریزه 100 گرم، گردو 100 گرم، روغن،نعنا،نمک به میزان لازم.
طرز تهیه ی گیلدیک آشی اردبیل به این صورت است که در ابتدا نسترن وحشی را از 3 روز قبل خیس کرده و  بعد از سه روز از آبکش رد کرده و بجای آبکش بهتر است از توری نازک تمیز استفاده کرده بطوری که بعد از آبکش کردن فقط دانه های گیلدیک در توری بماند، اکنون آب آبکش شده را بر روی حرارت گذاشته تا بجوشد و  وقتی جوشیدکف آن را گرفته تا آب آن از  دانه های گیلدیگ جدا شود. سپس برنج را اضافه کرده و بعد از این که برنج پخت،حبوبات پخته شده که شامل نخود،لوبیا قرمز،لوبیا سفید،لوبیا چیتی و عدس است،همچنین آلبالو خشک و آلو خشک و قیسی را افزوده و البته باید توجه داشت که قیسی ها  دو روز قبل خیس شده باشند. بعد از حدود 15 دقیقه،رشته،کوفته ریزه که با پیاز رنده شده و نمک مزه دار شده است،گردو و روغن را افزوده و تا زمانی که رشته پخته و آش لعاب دار شود مرتب به هم زده می شود. پس از این که آش گیلدیک آماده شد،روی آن با نعنا داغ و پیاز داغ تزیین می شود.

دمی‌یارما اردبیل

Read more

خشیل اردبیل

Read more

چیغیرتما اردبیل

Read more

ترشی قورمه اردبیل

Read more

Related Foods

Comments

    Copyright © 2018 TabrizTravel.com All rights reserved.