به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، "شهاب‌الدین بیمقدار" نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در بازدید از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018، اظهار کرد: فروش، مهم ترین بخش ماندگاری و توسعه هر کالا است و در بخش صنایع دستی نیز این امر صادق است، یکی از مهم ترین ویژگی های این نمایشگاه علاوه بر معرفی هنرهای دستی و سنتی اقصی نقاط کشور، عرضه مستقیم و بدون واسطه آثار هنری به بازدیدکنندگان است.
وی  افزود: صنایع دستی جزو معدود تولیدات داخلی است که مواد اولیه آن نیز در داخل کشور وجود دارد و برای تولید آن به کشورهای خارجی نیاز نداریم ، فعالان این حوزه می‌تواند با افزایش تولیدات و توجه به بخش صادرات کشور را در حوزه ی اقتصادی توانمند سازند.
بیمقدار در ادامه به تولید اشتغال از راه صنایع دستی و کارگاه های تولیدی در مناطق شهری و روستایی تاکید کرد و گفت:  مردم باید با استفاده از ظرفیت های هنری خود به دنبال اشتغالزایی باشند و صنایع دستی فراموش شده منطقه خود را بازآفرینی و احیا کنند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مهم‌ترین مشکلات کشور در فروش صنایع دستی بسته بندی و برند سازی آن است و علت این مسئله هم عدم توجه کافی هنرمندان به هم فکری و تشکیل تعاونی ها در راستای فعالیت های جمعی است.
بیمقدار با تاکید به اینکه هنرمندان باید به بازار جهانی دسترسی داشته و از درگاه های فضاهای مجازی جهت عرضه محصولات خود استفاده کنند، افزود: با توجه به اینکه صنعت گردشگری بعنوان یک بازار رقابتی در دنیا مطرح است و صنایع دستی یکی از ظرفیت های مهم تقویت این حوزه به شمار می آید، هنرمندان می بایست از ظرفیت فضای تبلیغات مجازی برای توسعه برنامه های خود استفاده کنند و آثار فاخر خود را جهانی سازند.
 

بازدید نماینده مردم شبستر از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018

Read more

بازدید شهردار شهرستان اسکو از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018

Read more

بازدید رئیس دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018

Read more

بازدید از نمیشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018

Read more

Related news

Comments

    Copyright © 2018 TabrizTravel.com All rights reserved.