به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، "معصومه آقاپور" در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018، اظهار  کرد: این دوره از نمایشگاه صنایع دستی به جهت قرار گیری تبریز در رویداد ۲۰۱۸، بسیار متفاوت و از نشاط بالایی برخوردار بود. 
آقاپور ادامه داد: یکی از ویژگی های اصلی این نمایشگاه، حضور و مشارکت گسترده بانوان هنرمند در این دوره بود. به بیان بهتر، بانوان لوکوموتیو ران و پیشتاز صنایع دستی کشور در این دوره از نمایشگاه صنایع دستی تبریز بودند.
وی با بیان اینکه صنایع دستی یکی از مهم ترین ظرفیت های موجود برای مقابله با شرایط اقتصادی موجود است، ادامه داد: باید بپذیریم که در شرایط حاضر و تحریم های اقتصادی پیش رو، تنها راه نجات ایران در تحریم های اقتصادی بعد از نفت و پتروشیمی، توجه به صنعت گردشگری و صنایع دستی است. 
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: با اتکا به صنایع دستی می توانیم پرچم خروج رکود اقتصادی ایران را در سال ۲۰۱۸ بالا ببریم و در حال حاضر پایه و نقطه آغاز این مسیر در دستان آذربایجان و کهن شهر تبریز است.
وی در ادامه خواستار حمایت جدی دولتمردان و مردم از صنایع دستی در راستای رونق بخشی به تولید آثار هنری و همچنین وضعیت معیشتی هنرمندان شد و گفت: خرید آثار هنری باعث ایجاد ایده و پشتکار در میان هنرمندان و پیشه وران حوزه هنرهای دستی و سنتی خواهد شد.
آقاپور در پایان، خواستار بازارسنجی هنرمندان در راستای عرضه کالاهای تولیدی بر اساس سلیقه مخاطبان شد و گفت: هنرمندان باید سلیقه مخاطبان داخلی و خارجی را در تولید آثار هنری خود در نظر بگیرند و منطبق با سلایق جهانی و تلفیق طرح ایرانی، اسلامی، آثاری جدید خلق کنند.
 

بازدید شهردار شهرستان اسکو از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018

Read more

بازدید نماینده مردم تبریز از نمایشگاه بین المللی تبریز 2018

Read more

بازدید رئیس دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018

Read more

بازدید از نمیشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018

Read more

Related news

Comments

    Copyright © 2018 TabrizTravel.com All rights reserved.